Ania – historyk z wykształcenia, z zawodu urzędnik. Wielbicielka przyrody, architektury cerkiewnej, ostatnio także Skandynawii, a nade wszystko głosu Freddiego Mercurego. Podharcmistrzyni (w rezerwie).

Piotr – kiedy nie programuje (taki zawód), żegluje, turuje na nartach lub majsterkuje. Instruktor harcerski w stopniu harcmistrza.

Łucja – miłośniczka gimnastyki artystycznej i dobrej książki. Harcerka VI Beskidzkiej Drużyny Harcerek.

Łukasz – młody piłkarz i speedcuber. Fan Gwiezdnych Wojen i Pana Samochodzika.

Początek był klasyczny: żeglowanie po Mazurach i po Jeziorze Żywieckim. Dla harcerzy próbujących różnych aktywności na świeżym powietrzu to dość naturalna droga. Potem przyszedł czas na morze. To nie było już takie oczywiste. Tu, na południu Polski, wybrzeże Bałtyku często postrzegane jest jako daleka kraina letniego wypoczynku. Bierze się ją pod uwagę raz w roku, alternatywnie do zagranicznych wyjazdów. Żeglarstwo morskie natomiast wydaje się dyscypliną dla wybranych – niebezpieczną i wymagającą tajemnej wiedzy. Tymczasem morze dla ludzi spod gór może okazać się miejscem, gdzie poczują się jak w domu, a żeglowanie po nim, przy zachowaniu dużej dozy roztropności, rodzinną przygodą.

Zapraszamy na bloga o żeglowaniu oraz odkrywaniu świata, który jest w zasięgu ręki (i szukaniu w nim tego co dobre i budujące)!

Kontakt z nami: